top of page
 • Фото автораРоман Радейко

Які зміни до програми ЄДКІ для юристів пропонує Міністерство освіти і науки України?

01 березня 2024 року Міністерство освіти і науки України оприлюднило проект програми ЄДКІ для юристів.


Для учасників цьогорічного ЄДКІ, які вже почали готуватися чи вже готуються до ЄДКІ провів порівняльний аналіз проєкту програми , яку запропонувало Міністерство освіти та науки України.


З файлом, в якому порівнюю програму ЄДКІ 2021 та проект змін до програми ЄДКІ 2024 за посиланням.


!!! Оновлено 21.04.2024 року.


11 квітня 2024 р. МОН України затвердило нову програму ЄДКІ, яку первинно пропонували як проект. Пропозиції за результатами громадського обговорення не були враховано.


Зі затвердженою програмою ознайомтеся за посиланням


OnlineLawSchool_EDKI_Nakaz.MON-503.vid.11.04.2024
.pdf
Завантажити PDF • 531KB


Розуміючи, що як завжди МОН України не враховує пропозиції за результатами громадського обговорення, для учасників курсу з підготовки до ЄДКІ записали нові лекції з конституційного права та права ЄС, які доступні лише для учасників курсу з підготовки до ЄДКІ у OnlineLawSchool.


Які основні зміни до програми:


 1. Конституційне право України. Якщо у програмі ЄДКІ за 2021 р. затверджено дуже загальні питання щодо «офіційно конституційної доктрини» та правових позицій КСУ, то у проєкті більш структурували правові позиції, які слід знати під час підготовки слухачу магістратури у сфері прав людини.

 2. Адміністративне право. Зміни стосують адміністративних порушень, повʼязаних з корупцією. Важливий момент, що забрали як підпункт «адміністративно деліктне право», оскільки це ціла окрема дисципліна та не було зрозуміло  чи вивчати все, чи окремі питання.

 3. Адміністративне судочинство. Забрали питання про апеляційний та касаційний розгляду адміністративних справ, а натомість додали питання про види адміністративних справ та форми адміністративного судочинства, що їм відповідають.

 4. Міжнародне право. Міжнародний захист прав людини. Цей розділ більше структурували, значних змін немає.

 5. Цивільне право України. Без змін.

 6. Цивільний процес. Без змін.

 7. Трудове право України. Без змін.

 8. Міжнародне приватне право . Добре, що забрали перші чотири теоретичні питання (методи регулювання відносин у міжнародному приватному праві …. Уніфікація та гармонізація норм міжнародного права), а натомість добавили «Колізійний метод регулювання відносин у міжнародному приватному праві. Застосування колізійних норм».

 9. Кримінальне право України. Фактично без змін, лише з розділу міжнародне кримінальне право забрали у добавили тему «Кримінальні правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку».

 10. Кримінальне процесуальне право України. Без змін.

 11. Міжнародне гуманітарне право. Міжнародне кримінальне право. Змінили назву даного розділу. Якщо, відповідно програми 2021 р. - це «Міжнародне кримінальне право, включаючи міжнародне співробітництво у сфері запобігання злочинності», а у проекті 2024 більш відповідна назва «Міжнародне гуманітарне право. Міжнародне кримінальне право».

 12.  Загальні етичні вимоги правничої професії. Значних змін немає. Лише уточнене питання про конфлікт інтересів та вимоги щодо несумісності. А також конкретизовано питання про дисциплінарну відповідальність конкретної категорії правників - судді, прокурора та адвоката. Про нотаріуса не згадують (

 13. Основи права Європейського Союзу (ЄС). Це новий розділ. Добре, що його добавили, оскільки стукаємо у двері ЄС, тому про це слід знати.


Якщо шукаєте тести ЄДКІ, то вони тут https://t.me/edkiols
942 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Результати ЄДКІ 2023. Що слід знати випускнику юридичної магістратури?

Отримання диплому  магістратура за спеціальностями 081 "Право" та 293 "Міжнародне право" неможливий без успішного складання єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ). Недавно «Науково-методичн

Comments


bottom of page