top of page
 • Фото автораРоман Радейко

Що кажуть реєстри про кількість квартир у блогерки Губенко?У сучасному "online" світі часто важливі особисті та комерційні дані знаходиться у відкритому доступі в Інтернеті. Уміння пошуку цієї інформації - це Open Source Intelligence (OSINT).


При роботі з онлайн джерелами важливо виходити за межі соціальних мереж (Facebook) і популярних пошукових систем (Google) та заглиблюватися у глибинну мережу (deep web).


Юристам важливо розуміти, знати та вміти застосовувати OSINT-техніки у щоденній роботі:

 • пошук правової інформації;

 • робота з відкритими даними;

 • перевірка інформації у державних реєстрах;

 • аналіз контрагентів (юридичні та фізичні особи);

 • збір доказової бази для судового процесу; розслідування злочинів;

 • формування аналітичних звітів про об'єкти власності;

 • перевірка ділової репутації співробітників.


Завдяки використанню OSINT-технік для аналізу загальнодоступної інформації у відкритій формі можна виявити безліч даних про особу чи певний об'єкт (забудовника, житлову чи комерційну нерухомість).


12 січня 2024 р. українська блогерка Тетяна Губенко похизувалась перед підписниками своїми джерелами своїх пасивних доходів. Зокрема, вона повідомила, що є власницею 6 квартир, які теж приносять їй дохід.


А давайте глянемо, яка інформація міститься у публічних реєстрах про власність блогерки.


Щоб отримати дані за яким перевірити інформацію про Тетяну Губенко, я перейшов за посилання на сайт, який вказано у її шапці профілю в Instagram.
На сайті знаходжу договір публічної оферти та отримую дані про неї, повне прізвище, імя та побатькові, адресу реєстрації та головне - це код ЄДРПОУ.
Через код ЄДРПОУ можу вже шукати інформацію про кількість квартир у Державному реєстрі нерухомості, Youcontrol  Opendatabot.


У Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на праві приватної власності зареєстровано за Тетяною Губенко дві квартири, а не шість. А також дві земельні ділянки.


Відповідно до даних з ЄДР, Тетяна володіє двома квартирами, а саме:

1. Квартира, загальною площею (кв.м): 79.2, житлова площа (кв.м): 48.1, кількість кімнат - 3, за адерсою: м.Київ, вулиця Маккейна Джона. Право власності на дану квартиру зареєстровано 12.02.2020 р. відповідно до договору купівлі-продажу. своєму дописі, Тетяна вказує, що володіє чотирма однокімнатними та двома двокімнатними квартирами, однак про трьохкімнатну нічого не вказано.


2. Квартира у м. Чернігів по вул. Волковича, частка власності 1/5.


Крім квартир, Тетяна володіє земельними ділянками:


 1. Земельна ділянка, площею (га): 1.1463, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, Сумська обл., Путивльський р., с/рада. Сафонівська. Дата виникнення права власності: 24.05.2023 р.

 2. Земельна ділянка, площею (га): 2.5821, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, Сумська обл., Тростянецький р., с/рада. Станівська. Дата виникнення права власності: 16.06.2023 р.


Ці дві земельні ділянки Тетяна здає в оренду ТОВ"РАЙЗ ПІВНІЧ" код ЄДРПОУ: 34264631, основним видом діяльності є 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.


Нижче інформація з Державного реєстру нерухомості Міністерства юстиції України.


Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. 365770947, 14
.02
Download 02 • 178KB

Крім квартир і земельних ділянок на праві приватної власності Тетяна Володіє автомобілем NISSAN QASHQAI 2019 року випуску, який зареєстрований за нею 18.03.2022 р.


У Youcontrol  можна знайти інформацію лише про один об'єкт нерухомого майна у м. Києві на вулиці Джона Маккейна, дві земельні ділянки та один автомобіль.
У опендатабот ідентична інформацію з державних реєстрів, що й у юконтролі.Крім цього, у реєстрі декларацій державних службовців, а саме декларації судді Верховного Суду за 2024 р. Губенко Надія  Михайлівна, Губенко Тетяна є однією зі співласників квартири у м. Києві. Площею 93 квадратні метри.
Загалом у декларації Губенко Надія  Михайлівни про її обʼєкти права власності вказана наступне:

 1. Квартира, дата набуття права власності: 02.09.2013, Загальна площа (м2): 136,10.

 2. Квартира, дата набуття права власності: 08.12.1994 Загальна площа (м2): 76.95.

 3. Квартира, дата набуття права: 10.06.1994, загальна площа (м2): 93. Житловий будинок, дата набуття права: 09.07.2014, загальна площа (м2): 130,60.

 4. Садовий (дачний) будинок, дата набуття права: 15.12.2008, загальна площа (м2): 117,50.

 5. Машиномісце, дата набуття права: 17.01.2014 Загальна площа (м2): 18,20.

 6. Земельна ділянка, дата набуття права: 18.02.2014, загальна площа (м2): 1500.

 7. Земельна ділянка, дата набуття права: 18.02.2014, загальна площа (м2): 5462.

 8. Земельна ділянка, дата набуття права: 18.02.2014, загальна площа (м2): 37093.

 9. Земельна ділянка, дата набуття права: 28.11.2013, загальна площа (м2): 386.

 10. Земельна ділянка, дата набуття права: 15.12.2008, загальна площа (м2): 590
Коли шукав у пошукових системах інформацію про Губенко Тетяну, то знайшов її іншому сайті Договір публічної оферти який оформлено на Губенко Раїсу Іванівну, яка також зазначена як співвласниця квартири на фото вище.


Для аналізу поверхневої інформації про власність блогерки Тетяни Губенко було використано кілька ключових OSINT інструментів і методів:


1. Веб-ресурси та соціальні мережі

 • Аналіз сайту, вказаного в профілі Instagram: Використання інформації з договору публічної оферти на сайті для отримання повного імені, адреси реєстрації та коду ЄДРПОУ Тетяни Губенко.

2. Державні реєстри

 • Державний реєстр речових прав на нерухоме майно: Перевірка кількості та виду нерухомості, зареєстрованої за Тетяною Губенко.

 • Єдиний державний реєстр (ЄДР): Використання для перевірки юридичної інформації, пов’язаної з Тетяною Губенко та її підприємством.

3. Спеціалізовані онлайн платформи

 • Youcontrol: Платформа для аналізу ділової репутації, що надає інформацію про нерухомість, зареєстровану на ім'я Тетяни Губенко, включно з квартирами, земельними ділянками та автомобілем.

 • Opendatabot: Сервіс для моніторингу відкритих даних про компанії та підприємців в Україні, використовуваний для отримання ідентичної інформації про власність блогерки.

4. Реєстри декларацій державних службовців

 • Перевірка декларацій судді Верховного Суду: Використання для ідентифікації додаткової нерухомості, пов'язаної з сім'єю Губенко, та аналізу їхнього майнового стану.

5. Пошукові системи

 • Пошук в google: Пошук інших веб-сайтів та документів, пов’язаних з Тетяною Губенко, для збору додаткової інформації про її ділову та особисту діяльність.


Ці OSINT інструменти дозволили зібрати та проаналізувати відкриту інформацію про нерухомість та інше майно, зареєстроване на ім'я Тетяни Губенко, та виявити нестиковки між її публічними заявами про власність на шість квартир і офіційною інформацією з державних реєстрів.

167 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page