top of page
 • Фото автораРоман Радейко

Результати ЄДКІ 2023. Що слід знати випускнику юридичної магістратури?
Отримання диплому  магістратура за спеціальностями 081 "Право" та 293 "Міжнародне право" неможливий без успішного складання єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ).


Недавно «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти», який відповідав за організацію та проведення ЄДКІ, оприлюднив звіт про  результати складання ЄДКІ зі спеціальностей 081 Право та 293 Міжнародне право у 2023 р. Звіт ЄДКІ 081-293 (1)
.pdf
Завантажити PDF • 1.05MB


Я уважно проаналізував даний звіт та можу сказати, які ж висновки можна зробити.


Ну перший висновок - організація бажала бути кращою. 


Ну і з тестами для підготовки були проблеми, адже їх взагалі не було. Лише офіційно міністерство освіти оприлюднило демонстраційний варіант на 20 питань. Хоча деякі питання були спірними.


Звісно, щоб допомогти студентам юристам підготуватися до ЄДКІ, я щодня публікував та публікую тести у форматі ЄФВВ та ЄДКІ, щоб студенти мали можливість ознайомитися з форматами тестів https://t.me/edkiols .


Давайте проаналізуємо результати складення ЄДКІ у листопаді 2023 року. 


Результати та прохідний бал


За підсумками перевірки робіт фахова комісія встановила прохідний бал (поріг "склав/не склав") на рівні 37 правильних відповідей зі 109. При цьому 989 осіб, або 11% учасників, не подолали цей бар'єр.


Однак первинно члени фахової комісії ЄДКІ планували встановити пороговий бал не 37, а 61. Важко уявити, які результати були б, якщо пороговий бал встановили на рівні 61. Тому друзі потрібно починати готуватися вже, оскільки не відомо який пороговий бал встановить фахова комісія після проведення ЄДКІ у 2024 р.


Давай розглянемо, які найкращі результати продемонстрували здобувачі певних юридичних вишів:

 1. Київський національний університет імені Тараса Шевченка (536 осіб з 557 склали).

 2. Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (1141 з 1204).

 3. Національний університет "Києво-Могилянська академія" (57 з 58).

 4. Львівський національний університет імені Івана Франка (365 з 370).

 5. Національний університет "Одеська юридична академія" (650 з 730)

Також варто відзначити показники деяких менших вишів:. Університету Короля Данила (76 зі 76 склали). Українського католицького університету (всі 14 учасників склали). Маріупольського державного університету (всі 13 склали).


Але середній бал по країні склав лише 49,22 правильних відповіді зі 109. При цьому учасники з денної форми показали дещо кращі результати (51,24), аніж здобувачі заочної (48,76).


Давайте також розглянемо найскладніші блоки питань ЄДКІ. 


Аналіз результатів за блоками питань показав, що найгірше випускники впоралися із завданнями з:

 1. Адміністративного судочинства (в середньому лише 30% правильних відповідей по країні).

 2. Кримінального процесуального права (32%).

 3. Міжнародного публічного права та міжнародного захисту прав людини (33%).

 4. Адміністративного права (34%)

Дещо краще учасники розібралися з питаннями з:.

 1. Конституційного права (37%).

 2. Цивільного права (39%).

 3. Цивільного процесуального права та міжнародного приватного права (по 44%).

 4. Трудового права (45%)


Найкраще майбутні правники засвоїли матеріал з:.

 1. Міжнародного кримінального права, включаючи співробітництво у сфері запобігання злочинності (63% правильних відповідей).

 2. Кримінального права (57%).

 3. Загальних етичних вимог правничої професії (58%)


Ці дані мають стати в нагоді як здобувачам при підготовці, так і освітянам при формуванні навчальних програм та планів. Адже вони яскраво показують, які саме дисципліни та теми потребують більшої уваги.


Повторне складання

Для тих, хто не склав ЄДКІ з першого разу або був відсутній 30 листопада, повторний іспит відбувся 20 грудня. Ним скористалися 1019 осіб, з яких 396 знову не змогли подолати прохідний бар'єр. 


Висновки та поради

Результати ЄДКІ-2023 продемонстрували як сильні, так і слабкі сторони сучасної юридичної освіти в Україні. З одного боку, здобувачі показали високу мотивацію та непогану загальну підготовку, про що свідчить показник подолання прохідного бар'єру. З іншого боку, проявилися прогалини у знаннях процесуальних галузей права (адміністративного, кримінального, меншою мірою - цивільного) та міжнародно-правових дисциплін (міжнародного публічного права).


Також помітний розрив у результатах вишів зі столиці та великих освітніх центрів порівняно з периферійними закладами. І хоча є гідні винятки, але в цілому це має стати сигналом для "регіональних ЗВО» підтягнути якість підготовки.


Тому, спираючись на досвід ЄДКІ-2023, раджу майбутнім учасникам ЄДКІ-2024:

 1. Ретельно проаналізувати програму іспиту та виявити власні прогалини і слабкі місця в знаннях.

 2. Особливу увагу приділити так званим "процесуальним» галузями права (адміністративному, кримінальному, цивільному процесам), адміністративному праву та міжнародно-правовим дисциплінам.

 3. Не забувати про базові речі - конституційне право, цивільне та кримінальне матеріальне право, трудове право. Навіть блискучі знання процесу не врятують, якщо "плаває" матеріальне право.

 4. Зараз мали би бути порада що слід тренуватися давати відповіді на реальних завданнях з попередніх років. Але цих питань немає у відкритому доступі. Це не дозволяє відчути специфіку та стиль запитань ЄДКІ. Однак минулого року я аналізував тести з демонстраційного ЄДКІ. З цим відео можете ознайомитися на даному каналі. 

 5. Не покладатися лише на конспекти лекцій та підручники. Не нехтувати самоосвітою чи підготовці на онлайн курсах, такому як право підготовка до ЄДКІ у OnlineLawSchool. Адже правнича професія вимагає широти мислення.

 6. Відпрацювати оптимальний тайм-менеджмент та психологічну стійкість, щоб не розгубитися в екстремальних умовах іспиту.

 7. Не шукати легких шляхів і не сподіватися на везіння. Бо ЄДКІ - це тест на професійну зрілість і готовність. Тому потрібно готуватися ретельно.

 8. І головне - вірити в себе, свої сили та наполегливо йти до омріяної мети стати правником!

Тож хай щастить всім майбутнім учасникам ЄДКІ-2024! Ви все зможете! Головне - сумлінно готуватися, не боятися труднощів і не здаватися.53 перегляди0 коментарів

댓글


bottom of page